תיקון פיצוצי מים

פיצוץ בצנרת היא אחת התופעות הפחות נעימות בתחום האינסטלציה, תופעה שאם לא מגלים אותה לפני שהיא מתרחשת (אפשר להקדים תרופה למכה אם עירניים מספיק), מגלים אותה כשהיא כבר במלוא העוצמה ואז נדרש טיפול דחוף. ולכן דרוש תיקון פיצוצי מים מהיר. פיצוץ בצנרת דורש לא רק טיפול מהיר אלא מדובר גם על טיפול מורכב ועבודה רבה.

איך אפשר למנוע את הפיצוץ?

לא תמיד המניעה היא אפשרית, אך עירנות רבה יכולה לעזור. אם אתם מגלים סימני נפיחות ורטיבות  באזור מסוים בקיר, טפטופים, דליפה קטנה מעל הפאנלים, הופעת עובש או פטריות אחרות במקום כלשהו בקיר ובמקביל גם עליה בחשבון המים שלא נמצאת לה הצדקה- זה כבר הזמן לחשוד שמשהו נסדק שם בתוך הקיר. יש לזכור שפיצוץ צינור לא מתרחש בבת אחת. הפיצוץ הוא רק הקש, הסדק בצינור נוצר עוד קודם לכן. דרך נוספת לבדוק האם ישנו חשד לסדק בצינור הוא באמצעות בדיקת שעון המים כשהברזים, כולל הברז הראשי סגורים. אם שעון המים ממשיך להסתובב במהירות למרות סגירת הברזים הדבר מצביע על דליפת מים

יש פיצוץ. מה עושים?

כאשר ישנו פיצוץ חשוב לקרוא לאינסטלטור מקצועי שאתם סומכים עליו. דאגו שיהיה לכם על המקרר או בנייד את מספר הטלפון של האינסטלטור שעליו אתם סומכים. תיקון פיצוץ הוא כאמור עבודה מורכבת הכוללת במקרים רבים שבירת קירות ולאחר מכן תיקונם- טיוח וצביעה. עם זאת, היום ישנן דרכים מתקדמות יותר לאבחון מקום הפיצוץ. אחת מהן היא מצלמה תרמית המוצמדת לקיר ומספקת תמונה של אזורים שונים בתוך הקיר על פי טמפרטורה. אזור הפיצוץ צפוי להיות קר יותר מהאזורים האחרים שסביבו. כך ניתן להחליף את חלק הצנרת הפגום ולשבור רק את אזור הקיר הצמוד אליו. השימוש במצלמה תרמית כדאי במיוחד כאשר מדובר בפיצוץ בחדרים בהם ישנו חיפוי יקר כמו אמבטיה או מטבח.

להכין מהלימון לימונדה

כאשר מדובר בפיצוץ בצנרת ישנה שלא הוחלפה זמן רב, מומלץ לנצל את ההזדמנות בה נוגעים בצנרת ומחדשים אותה ולהחליף חלקים גדולים יותר ממנה או אפילו את כולה בבת אחת.

מקרים מיוחדים

אין צורך כמובן בשימוש במצלמה תרמית כי גם כך מדובר על פרוייקט מקיף ולא נקודתי. החלפת חלקים נוספים בצנרת או הצנרת כולה ימנע בעתיד בעיות של מעבר מים בחלקים הישנים בצנרת שלא הוחלפו ומועדים לתקלות.

החלפה כללית

חשוב להחליף את קטע הצנרת בצינור איכותי העשוי מחומר עמיד שיחזיק מעמד למשך שנים. כאשר מתקנים פיצוץ